top of page
תמונת הסופר/תKarimeh Eisa

ביטוי הנדסי

עודכן: 19 באפר׳ 2020

שמות היוצרים :

חנאן יאסין + כרימה עיסא


שם הפעילות :

למצוא את a+b)^4 , (a+b)^3 , (a+b)^2) הנדסאי












תיאור קצר :

A binomial is a polynomial with two terms (Example : 5y – 3 )


What happens when we multiply a binomial by itself ... many times?


a+b is a binomial (the two terms are a and b)


Let us multiply a+b by itself using :


(a+b)(a+b) = a^2 + 2ab + b^2


Now take that result and multiply by a+b again:


(a^2 + 2ab + b^2)(a+b) = a^3 + 3a^2 b + 3 a b^2 + b^3


And again:


(a^3 + 3 a^2 b + 3 a b^2 + b^3)(a+b) = a^4 + 4 a^3 b + 6 a^2 b^2 + 4 a b^3 + b^4


נושא :

מתמטיקה (Binomial Theorem)


שכבת גיל :

ט , י


רמת קושי :

ככל שהכוח יותר ... קשה יותר ( בינוני עד קשה )


משך הפעילות :

5 שיעורים


מיומנויות נדרשות :

הכרת טינקרכאד בסיסית / המרת תמונה מדו-מימד לתלת מימד


Exponents of (a+b) :

When an exponent is 0, we get 1 : (a+b)^0 = 1

When the exponent is 1, we get the original value, unchanged : : (a+b)^1 = (a+b)



זמן הדפסה (בין השיעורים) :

תלוי בתוצרים. לא מוגדר מראש.

ניתן להגביל את משך הזמן הנדרש להדפסת תוצר לשעה עד שעה וחצי.


ציוד נדרש: (מדפסת תלת מימד, מחשבים עם חיבור לאינטרנט, חשבון כיתתי לתוכנת טינקרקד ועוד) :

  • מדפסת תלת מימד

  • מחשבים עם חיבור לאינטרנט

  • חשבון כיתתי לתוכנת טינקרכאד


מבוא ליחידת הלימוד :

מטרת היחידה החינוכית היא לקשר בין אלגברה והנדסה. מצא את הפירוק של קוביה מסכום של שני מונחים באמצעות הנדסה בעזרת מודל הנדסי הבנוי במדפסת תלת מימד, קל לסטודנטים להבין כיצד למצוא את הפירוק באמצעות קשר זה בין אלגברה להנדסה, ניתן לפתח מיומנויות חשיבה גבוהות יותר של התלמידים. התלמיד מעצב ובונה את המודל , באמצעות אפליקציית מדפסת התלת מימד התלמיד בונה את הדגם שתכנן.


A binomial is a polynomial with two terms (Example : 5y – 3 )


What happens when we multiply a binomial by itself ... many times?


a+b is a binomial (the two terms are a and b)


Let us multiply a+b by itself using :


(a+b)(a+b) = a^2 + 2ab + b^2


Now take that result and multiply by a+b again:


(a^2 + 2ab + b^2)(a+b) = a^3 + 3a^2 b + 3 a b^2 + b^3


And again:


(a^3 + 3 a^2 b + 3 a b^2 + b^3)(a+b) = a^4 + 4 a^3 b + 6 a^2 b^2 + 4 a b^3 + b^4




מטרות לימודיות :

תוכן: התלמיד ייחשף ויכיר את (Binomial Theorem)

מיומנויות: זיהוי חוקיות, הבנה והכללה. יישום והערכת עמיתים.

כלים: כלי הטינקרכאד, כלי ההמרה, מידול ופריסה,

הרחבות אפשריות: רמה שלישית - עיצוב מודל תלת מימדי המבוסס על (Binomial Theorem)


לפני הפרוייקט - הכנות המורה

מצגת הקנייה קצרה

סרטונים

מחשבים עם חיבור לאינטרנט

קוד QR לתוכנת המרה

קובץ הנחיות לתלמיד



מיומנויות נוספות:

הרחבות אפשריות

לפני הפרוייקט - הכנות המורה


מיומנויות נדרשות בטינקרקד:

הכרות בסיסית עם הכלים של הוספת והחסרת צורות

מירכוז צורה

המרת תמונה מדו-מימד לתל מימד

ייבוא מודל


מהלך היחידה

ברמה הראשונה:

לאחר חשיפת התלמידים בהקניית הנושא, על התלמיד לחפש באינטרנט לפי מילות מפתח תמונה המייצגת את Binomial Theorem .

בשלב הבא, התלמיד ישתמש בטכניקת ההמרה של תמונה מדו-מימד (svg) לתלת מימד.


ברמה השנייה:

התלמיד יבנה בעצמו מודל פונקציונלי המבוסס על Binomial Theorem , ותלמיד אחר יעריך ויזהה היכן מסתתרת הסדרה במודל שעשה חברו. למודל יש מגבלות גודל מקסימלי.


הערך המוסף של הדפסת תלת מימד :

בניית מודל כדי להישאר זמן ולא לשימוש חד פעמי שימוש בטכנולוגיה כדי להסביר מושגי מתמטיקה פיתוח מיומניות חשיבה של התלמיד (ניתוח, תכנון ובנייה) שימוש טוב בטכנולוגיה לשרת חינוך




54 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Commentaires


bottom of page