top of page

הדפסת מודל עבודה של פיתוח שטח למגרש

עודכן: 26 במאי 2020

שמות היוצרים: אסתר נאור ונחמה פלזנטל

תיאור קצר:

תהליך תכנון מבנה מתחיל בחקירת הקרקע, נושא שקשה להבנה . יש צורך בתפיסה מרחבית מפותחת ובהשלכות המרחב על תכנון המבנה. יש להבין את הקשר בין המבנה לסביבה ולמגרש, ופתרון בעיות של תכנון ועיצוב.

תאור היחידה:

פיתוח הראיה המרחבית ע"י תכנון טופוגרפי בתוכנת טינקרקד.

נושא: טופוגרפיה

שכבת גיל: י"ב-י"ג

רמת קושי: קשה

משך הפעילות: מתמשך לאורך כל הסמסטר.

מיומנויות נדרשות: ראיה מרחבית, הבנה תכנונית ועיצובית, שימוש בתוכנות טינקרקד ואוטוקד. מיומנות קריאת מפה.

זמן הדפסה (בין השיעורים): 10 שעות.

ציוד נדרש: מדפסת תלת מימד, מחשבים עם חיבור לאינטרנט, חשבון כיתתי לתוכנת טינקרקד, קובץ מדידה של מגרש.

מבוא ליחידת הלימוד: פרויקט סמסטירלי של תכנון מבנה.

מטרות לימודיות: התלמיד יבין בצורה מקצועית את המרחב.

התלמיד יפתח מיומנות עבודה בטינקרקד

התלמיד יצור כלי עזר משמעותי לכל תהליך תכנות המבנה.

התלמיד ייצור את התבנית וממילא יכיר אותה לעומק, מה שיהווה בשלות ראויה לתכנון.

מיומנויות נוספות: יכולת להפיק מוצר, יכולת לפתור בעיות, יכולת ביצועית ע"י ניסוי ותהיה, המודל יקל משמעותית בתכנון המבנה.

לפני הפרוייקט - הכנות המורה: הדפסת דגם לדוגמא, והמחשת משמעות הראיה המרחבית.

מיומנויות נדרשות בטינקרקד: שליטה מלאה בתוכנה


מהלך היחידה:

· כל תלמיד מקבל מהמנחה מגרש משורטט של הקרקע עליו הוא מתכנן את הפרויקט

· התלמיד מעביר את המידע מהנייר לתוכנה ויוצר מודל בטינקרקד (על המגרש המשורטט להיות בקנה מידה)

· התלמיד מדפיס את המגרש במדפסת תלת מימד (במידה והמגרש לא מדפיס כראוי יש לבדוק את חוקי הרחיצה ולחזור על ההדפסה, עד לתוצאה ראויה)

· לאחר מכן, שימוש במודל המודפס ככלי עזר מוחשי בתהליך תכנון המבנה.

הערכת התוצר:

תהליך השרטוט: 40%

מגרש תואם קנה מידה: 20%

הדפסה תקינה: 10%

שימוש במגרש במהלך תכנון המבנה: 30%



26 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page