top of page

משפט פיתגורס

שמות היוצרים: חנאן יאסין , כרימה עיסא , תהאני מלאעבי

תיאור קצר : בניית מודל לאימות משפט פיתגורס

נושא : מתמטיקה




שכבת גיל : שכבה ח

רמת קושי : בינוני

משך הפעילות : 4 שיעורים

מיומנויות נדרשות : התלמיד מכיר את התיאוריה של פיתגורס , היכולת לחפש באינטרנט, רקע בטינקרקד

זמן הדפסה (בין השיעורים) : אחרי השיעור השני

ציוד נדרש: (מדפסת תלת מימד, מחשבים עם חיבור לאינטרנט, חשבון כיתתי לתוכנת טינקרקד ועוד)

מבוא ליחידת הלימוד : התלמידים לומדים על המשפט של פיתגורס בכיתה ח '. ומכיוון שזה נושא חדש, קשה להאמין למשפט. המשימה הנדרשת היא להוכיח את התיאוריה במשהו מוחשי ומוחשי. נושא המשפט פיתגורס חשוב מאוד, מכיוון שהתלמידים זקוקים לכך בשנות לימודיהם .

מטרות לימודיות : שהתלמיד יבנה מודל בו ניתן להוכיח את משפט פיתגורס. להעמיק את הבנת התלמיד את התיאוריה. שימוש בטכנולוגיה בחינוך מתמטי.

מיומנויות נוספות

הרחבות אפשריות

לפני הפרוייקט - הכנות המורה

מיומנויות נדרשות בטינקרקד:

מהלך היחידה


21 צפיות3 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מודל של מבנה - מדו מימד לתלת מימד

שם הפעילות: בניית מודל של מבנה שמות היוצרים: אסתר נאור ונחמה פלזנטל תיאור קצר: לאחר תכנון מבנה באוטוקד, נדרש מהתלמיד לבנות מודל. הדפסה במדפסת תלת מימד יכולה להוות כלי מצוין למודל. אלא שהמגבלה של זמן ל

יחידת לימוד -חדרי בריחה

מגישות: מלכי מועלם, בתיה, ואופרה נושא – מתמטיקה (אבל ניתן להתאים למקצעות נוספים) שכבת גיל – ח-ט רמת קושי - בינונית. משך הפעילות – 2 שיעורים מיומנויות נדרשות – ידע במשוואה ריבועית. זמן הדפסה (בין השיעו

יצירת תבליטים/פסלים של אלים יוונים

שמות היוצרים: זוהר חסין וסילביה שושני תיאור קצר: במסגרת שיעורי היסטוריה בכיתה ו לומדים התלמידים את תולדות יוון העתיקה ובתוכה את נושא האלים היוונים. · נושא: אלים ביוון העתיקה · שכבת גיל: ו · רמת קושי:

bottom of page