top of page

מודל של מבנה - מדו מימד לתלת מימד

שם הפעילות: בניית מודל של מבנה

שמות היוצרים: אסתר נאור ונחמה פלזנטל

תיאור קצר:

לאחר תכנון מבנה באוטוקד, נדרש מהתלמיד לבנות מודל. הדפסה במדפסת תלת מימד יכולה להוות כלי מצוין למודל. אלא שהמגבלה של זמן לבנות את המודל בטינקרקד מ0 עלולה למנוע מהתלמיד לבחור בטכניקה מתקדמת זו. עמ"נ לפתור את הבעיה תוכנן שיעור זה של למידת טכניקת העברה מדו- מימד לתלת- מימד, וכך יוכל התלמיד להעביר את מסגרת המבנה ולהעלות אותו לגובה מתאים.

תאור היחידה:

לימוד טכניקת מעבר מדו לתלת מימד, והתנסות על מודל.

נושא: הדפסת מודלים

שכבת גיל: י"ב-י"ג

רמת קושי: קל

משך הפעילות: שלוש שעות.

מיומנויות נדרשות: ראיה מרחבית, הבנה תכנונית ועיצובית, שימוש בתוכנות טינקרקד ואוטוקד.

זמן הדפסה (בין השיעורים): 20 שעות.

ציוד נדרש: מדפסת תלת מימד, מחשבים עם חיבור לאינטרנט, חשבון כיתתי לתוכנת טינקרקד, תכנת המרה לsvg, תכנית של מבנה באוטוקד.

מבוא ליחידת הלימוד: פרויקט סמסטירלי של תכנון מבנה.

מטרות לימודיות: התלמיד ייצור מודל עם גימור מקצועי.

התלמיד יפתח מיומנויות בשימוש בטכנולוגיה מתקדמת.

התלמיד יפתח מיומנות עבודה בטינקרקד

התלמיד יצור כלי עזר משמעותי לכלתהליך תכנות המבנה.

התלמיד ייצור את התבסנית וממילא יכיר אותה לעומק, מה שיהווה בשלות ראויה לתכנון.

מיומנויות נוספות: יכולת להפיק מוצר, יכולת לפתור בעיות, יכולת ביצועית ע"י ניסוי ותהיה, התלמיד יחוה חויה משמעותית עם סיפוק מהתוצר.

לפני הפרוייקט - הכנות המורה: הדפסת דגם לדוגמא, והמחשת משמעות הראיה המרחבית, והדגמת מורכבות בניית מודל מחומרים שונים.

מיומנויות נדרשות בטינקרקד: שליטה מלאה בתוכנה, ובטכניקה של המרה עם SVG.

מהלך היחידה:

· לימוד תפקידי המודל וסוגי המודלים השונים.

· לימוד טכניקת דומימד לתלת מימד.

· הכנת התכנית באוטוקד, המתאימה להמרה, ושמירה כjpg.

· המרת התכנית לטינקרקד.

· סיום בניית המודל בטינקרקד בסימת לב לחיבורים וגימורים, והדפסה.

· צביעת המודל, ותוספת שקפים בפתחים.

הערכת התוצר:

תהליך השרטוט: 35%

המרת הקובץ: 20%

הדפסה תקינה: 40%

שימוש בתכנת טינקרקד בצורה נכונה ויעילה 5%

42 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

יחידת לימוד -חדרי בריחה

מגישות: מלכי מועלם, בתיה, ואופרה נושא – מתמטיקה (אבל ניתן להתאים למקצעות נוספים) שכבת גיל – ח-ט רמת קושי - בינונית. משך הפעילות – 2 שיעורים מיומנויות נדרשות – ידע במשוואה ריבועית. זמן הדפסה (בין השיעו

יצירת תבליטים/פסלים של אלים יוונים

שמות היוצרים: זוהר חסין וסילביה שושני תיאור קצר: במסגרת שיעורי היסטוריה בכיתה ו לומדים התלמידים את תולדות יוון העתיקה ובתוכה את נושא האלים היוונים. · נושא: אלים ביוון העתיקה · שכבת גיל: ו · רמת קושי:

3D Snowflakes

Participants Name : Ranan Bakri , khulod Abu Madi & Kamel Hashem Students learn about how snowflakes are formed and design their own unique snowflakes using 3D modeling software. OBJECTIVES Students

bottom of page