שמות היוצרים: אשירה לנדאו, רחל שייר, ברכה טויטו וטטיאנה עליאן
תיאור קצר: כל תלמיד יצור לעצמו חותמת אישית המאפיינת אותו ומאפשרת לו לזהות את עבודות הקרמיקה שלו לאחר השריפה.
נושא-חותמות\ יצירת תבליט
שכבת גיל- ט-יב
רמת קושי- בנונית
משך הפעילות- שעה וחצי
מיומנויות נדרשות: ידע בסיסי במחשבים, שליטה בתוכנת tinkercad ע"ב שיעור מקדים בתוכנת tinkercad, הכרת מדפסת התלת ממד, הקשבה עצמית (יכולת זיהוי המרכיב העיקרי בי) ויצירתיות.
זמן הדפסה (בין השיעורים)- שעה
ציוד נדרש: סקטצ'בוק, מדפסת תלת מימד, מחשבים עם חיבור לאינטרנט וחשבון כיתתי לתוכנת טינקרקד.
מבוא ליחידת הלימוד: רקע על חותמות אישיות בעבר (בתק' פורים ניתן לחבר לחותמת המלך אחשוורוש), דוגמאות לחותמות שונות לאורך ההיסטוריה, למידה על אפיון החותמת (סמלי ממלכה).
מטרות לימודיות: רכישת יידע, רכישת מיומנויות, חיבור פנימי, תכנון, ניתוח, שיתוף, הצגה, הכרות עם פורמטים נוספים.
מיומנויות נוספות: התנסות בשילוב חומרים.
הרחבות אפשריות: חיבור בין מקצועות (היסטוריה, תלת ממד, אומנות וקרמיקה)
לפני הפרויקט -
הכנות המורה:הכנת מצגת בעלת אפיונים היסטוריים, הצגת חותמות שונות שנעשו בתלת ממד, פתיחת חשבון כיתתי, הכנת דוגמת הטבעה בקרמיקה.
מיומנויות נדרשות בטינקרקד: הורדת קבצים מגלריה.
מהלך היחידה:
שיעור 1
מבוא לתוכנת tinkercad ולמידה על הורדת קבצים מגלריה.
שיעור 2 - מהי חותמת?
מבוא לחותמות מהעבר לימינו
חיפוש השראה אישית באינטרנט ובגלרית הקבצים של תלת-ממד- thingiverse
*התמקדות בגלריה על קבצים היכולים לשמש כחותמת - ניתן להציג כמשימת חיפוש באתר- שכל אחד ימצא 3 קבצים שיכולים לשמש כחותמת.
לסיום תכנון החותמת האישית בסקטצ'בוק.
שיעור 3
יצירת החותמת בתוכנת tinkercad.
Comments