שמות היוצרים: דבי רובינשטיין וליאה בן שושן
· תיאור קצר – התלמידים יתנסו בהפיכת תמונות מדו-ממד לתלת ממד.
· נושא – גיאוגרפיה/היסטוריה
· שכבת גיל – שכבת הבוגרים (חינוך מיוחד מוגבלות מורכבות)
· רמת קושי – בינוני (תלוי תלמיד)
· משך הפעילות – שלושה שיעורים
· מיומנויות נדרשות – מוטוריקה עדינה, הבנה בסיסית בחיפוש באינטרנט, רקע בטינקרקד ומייקר-בוקס
· זמן הדפסה (בין השיעורים) - לא ידוע. בין השיעור השני לשיעור השלישי
· ציוד נדרש: מדפסת תלת ממד, מחשבים עם חיבור לאינטרנט, חשבון כיתתי לתוכנת וטינקרקד
· מבוא ליחידת הלימוד – התלמידים בשכבת הבוגרים לומדים יחידת לימוד על השואה,(כולל מסע לפולין). יש בכיתה תלמידה עיוורת. כדי לעזור לה להבין את החומר הנלמד בצורה מוחשית ומשמעותית, התלמידים ידפיסו עבורה את מפת אירופה בתלת ממד, כך שתוכל להרגיש ולהבין בדיוק על מה מדובר במהלך השיעורים בנושא. מעבר לערך הלימודי, הפעילות מערבת ערכים חינוכיים של עזרה לזולת ומסוגלות עצמית
· מטרות לימודיות – הקניית יכולת חיפוש בסיסי באינטרנט (אוריינות מידע בסיסית), לימוד שימוש ב-SVG ושיפור היכולות ב-TINKERCAD (ייצוא תמונות ושינוי ממדים של התמונות) וגם התנסות בהדפסה תלת ממדית תוך שימוש ב-MAKERBOT(אוריינות טכנולוגית בסיסית).
· מיומנויות נוספות: הקלדה במחשב, קריאת מפה
· הרחבות אפשריות – להוסיף למפה כתב עם שמות המדינות
· לפני הפרוייקט – לתאם עם המורה בכיתה ולבדוק באלו מפות היא משתמשת בשיעורים
· מיומנויות נדרשות בטינקרקד: ייבוא תמונות, שינוי גדלים, עריכה, שמירה, העברה ל-MAKERBOT
· מהלך היחידה
שיעור ראשון – הסבר, חיפוש מפות, העלאת קובץ לSVG TRACER-.
שיעור שני – ייצוא התמונה ל-TINKERCAD, שינוי גדלים ושליחה להדפסה
שיעור שלישי – הצגת הדגם המודפס, סיכום ומשוב
Comments